نرخ بیکاری کشورهای اروپایی کماکان بالا می رود

به گزارش اسلیم فا، نرخ بیکاری هم در سطح اتحادیه اروپا و هم در سطح منطقه یورو افزایش یافت.

نرخ بیکاری کشورهای اروپایی کماکان بالا می رود

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا انتها می 2020 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با 0.1 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 7.4 درصد و 6.7 درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سه ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا انتها ماه می 14 میلیون و 366 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 146 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه آوریل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 253 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 159 هزار نفر افزایش یافته است.

همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا 648 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 561 هزار نفر کاهش پیدا نموده است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 14.5 درصد بوده است و پس از این کشور، قبرس با 10.2 درصد، لتونی با 9.8 درصد و لیتوانی با 9.3 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.4درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با سه درصد،هلند با 3.6 درصد، آلمان با 3.9 درصد و مالت با 4.2 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک5.4 درصد و فرانسه8.1 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 4.5 درصدو در نروژ 4.1 درصد اندازه گیری شده است.

همچنین تا انتها ماه می دو میلیون و 815 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 267 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، شمار جوانان بیکار در سطح اتحادیه اروپا 64 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 42 هزار نفر افزایش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با 5.4 درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با 7.9 درصد و لهستان با 9.1 درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با 32.9 درصد، لوکزامبورگ با 26.1 درصد و سوئد با 24.9 درصد بوده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1173

به "نرخ بیکاری کشورهای اروپایی کماکان بالا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری کشورهای اروپایی کماکان بالا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید