نکات کلیدی که باعث شکست والیبال کانادا شد

به گزارش اسلیم فا، رقابت ایران و کانادا در یک ماراتن سخت درس های آموزنده ای برای والیبال دوستان داشت.

نکات کلیدی که باعث شکست والیبال کانادا شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در دومین گام خود در بازی های انتخابی المپیک پیروز شد در یک بازی نفس گیر و نزدیک تیم کانادا را با نتیجه 3 بر 2 شکست دهد . این بازی در حالی برگزار گردید که برگزاری آن درس های آموزنده ای برای والیبال دوستان ایرانی داشت.

اول اینکه چقدر اتوریته مربیگری در پیروزیت تیم مهم است. لوزانو شاید جایی که در امتیاز 13 ست پنجم مرندی به حریف امتیاز سرویس داد، با وقت استراحتی که گرفت بازی را در آورد. اینکه به همه تیمش گفت غر نزنند. او با این کار تیم را آرام کرد. به مرندی اعتماد ادامه بازی را داد.

مرندی که برگ برنده لوزانو بود و احتمالا سیچلو و تیم خبرنگارانلیز او بودند که در آغاز سوم برای بازی به جای ظریف به سرمربی آرژانتینی پیشنهادش دادند تا جای ظریف خسته را بگیرد. ظریف که بیرون رفت، دفاع عقب زمین ایران عالی شد. دفاع ها که خوب شدند ، امتیازها بدست آمدند و سرویسهایمان هم کم کم بهتر شدند.

لوزانو که در ست دوم به بچه هایش مدام می گفت سرویس های پرشی ریسکی بزنند و با همین سرویس ها باعث ترس رقیب شده بودند، در ست های بعدی وقتی بازی را برگرداند، نشان داد چقدر مربی محافظه کاری است.

وقتی در امتیاز آخر او آرمین تشکری را جای ستاره تیم ملی یعنی محمد موسوی آورد، اگر کارش نتیجه نمی داد، می توانست تیم را به هم بریزد اما او می دانست که مربی باید از تیم بزرگ تر باشد.

اینکه در 4 پوئن آخر ، تیم ملی با مهدی مهدوی و شهرام محمودی ، بازی کرد و موسوی روی نیمکت نشست ، تعیین بود که این تیم با تیم دو سال قبل فرق دارد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 893

به "نکات کلیدی که باعث شکست والیبال کانادا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات کلیدی که باعث شکست والیبال کانادا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید