واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به ادعای درمان کرونا با ادرار شتر

به گزارش اسلیم فا، روزی در هند گفته می شود که از ادرار گاو استفاده شود و ممکن است روزی کسی در جایی از دنیا رفتار دیگری داشته باشد. این افراد ممکن است مسائل شخصیتی و اجتماعی داشته باشند.

واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به ادعای درمان کرونا با ادرار شتر

به گزارش اسلیم فا به نقل از فرارو، کیانوش دنیاپور در نشست خبری با ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره ویدیوی منتشر شده در زمینه خوردن ادرار شتر برای درمان کرونا گفت: وزارت بهداشت ناظر بر حریم خصوصی افراد نیست. در این زمینه نه کارویژه ای داریم و نه اطلاعاتی. شتری هم که در آن کلیپ وجود دارد، عربی نیست و نژادی از کشورهای سردسیر است. احتمالا خواص آن با هم متفاوت است!

وی ادامه داد: روزی در هند گفته می شود که از ادرار گاو استفاده شود و ممکن است روزی کسی در جایی از دنیا رفتار دیگری داشته باشد. این افراد ممکن است مسائل شخصیتی و اجتماعی داشته باشند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اظهار کرد: علم طب، تجربی است و تک تک گزاره های آن قابل اصلاح و ویرایش است. گزاره های طبی در طول تاریخ تجربه شده و اگر سودمند نباشد کنار می رود. ولی وقتی گزاره ها توسط برخی افراد به منابع مقدس منسوب می شود، دیگر قابل تست نیست و بر مبنای مغالطه اتفاق می افتد. باز هم از این رشته کارها ادامه پیدا می کند و شاید این موارد برای انبساط خاطر افراد باشد و بیش از آن قابل ارزش نیست.

► چندی پیش فردی به نام (م.س) مدعی طب سنتی و اسلامی در توصیه ای عجیب با سر کشیدن ادرار شتر در برابر دوربین، دیگران را ترغیب به این کار جهت جلوگیری از ابتلا و درمان کرونا کرده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1020

به "واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به ادعای درمان کرونا با ادرار شتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به ادعای درمان کرونا با ادرار شتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید