چین سخنان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرد

به گزارش اسلیم فا به نقل از شینهوا، هوا چونیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین به اظهارات بعضی نمایندگان و همچنین رئیس مجلس نمایندگان آمریکا واکنش نشان داد.

چین سخنان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

در همین ارتباط هوا چونیانگ با نقدها از سخنان اعضای مجلس نمایندگان آمریکا درباره هنگ کنگ گفته است که این اظهارات به دنبال آن است تا جرایم خشونت آمیز را به عنوان مبارزه برای حقوق بشر و آزادی نشان دهد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، آمریکایی ها در کوشش برای منحرف کردن اقدامات پلیس در راستای اجرای قانون و مبارزه با جرایم و اغتشاشات هستند.

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهارات اعضای کنگره آمریکا را مداخله مستقیم در تحولات هنگ کنگ عنوان نموده و با طعنه به سناتورها و قانونگذاران آمریکایی گفته است که آیا شما قانونگذار هستید یا قانون شکن؟

پیش از این نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار توئیتی مدعی شده بود که پلیس هنگ کنگ در حال سرکوب معترضان با اعمال خشونت آمیز است و دولت مرکزی چین در حال مقابله با دموکراسی و آزادی است.

بعضی دیگر از اعضای کنگره آمریکا از جمله سناتور میچ مک کانل، سناتور مارکو روبیو نیز در واکنش به تحولات هنگ کنگ اظهارات مشابهی را علیه دولت چین عنوان نموده بودند.

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین شروع شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواهان خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 297

به "چین سخنان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین سخنان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید