کرونای ایرانی حقیقت دارد؟ خبرنگاران

به گزارش اسلیم فا، استاد بیماری های عفونی با بیان اینکه جهش کروموزمی در کرونا امکان پذیر است و ایران هم از این موضوع مستثنی نیست،گفت: جهشی که منجر به یک پدیده ای بگردد؛مانند جهش انگلیسی، در ایران اتفاق نیافتاده و اگر اتفاق بیفتد توسط مراجع رسمی اطلاع داده می گردد.

کرونای ایرانی حقیقت دارد؟ خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مسعود مردانی، استاد بیماری های عفونی در پاسخ به این پرسش که آیا ویروس کرونا در ایران دچار جهش شده و ویروسی بنام کرونای ایرانی داریم؟ گفت: جهش کروموزومی یک پدیده ای است که در هرکجا و مکان که تسهیل انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر صورت گیرد؛ یعنی زنجیره انتقال تشدید گردد، امکان جهش کروموزومی وجود دارد..

وی اضافه کرد: البته جهش کروموزمی امکان پذیر است و ایران هم از این موضوع مستثنی نیست و ممکن است جهش کروموزمی کرونا اتفاق بیفتد و اتفاق هم افتاده؛ متخصصان ژنتیک دانشگاه نیز تایید نموده اند اما این جهش که منجر به پدیده ای بگردد؛ مانند جهش انگلیسی، در ایران اتفاق نیافتاده و اگر اتفاق بیفتد توسط مراجع رسمی اطلاع داده می گردد.

این استاد بیماری های عفونی با طرح این پرسش که چرا این موضوع اهمیت دارد؟ بیان داشت: برای اینکه مردم بدانند راه انتقال و پیشگیری از ویروس تغییر ننموده و همان اقداماتی برای ویروس چینی وجود دارد، برای ویروس کرونای انگلیسی هم باید مورد توجه قرار گیرد.

مردانی یادآور شد: واکسنی که اکنون استفاده می گردد روی دو نوع ویروس کرونای قبلی و انگلیسی اثر گذار است؛ به جز نوع جهش یافته آفریقایی که خوشبختانه تا به امروز در ایران گزارش نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1585

به "کرونای ایرانی حقیقت دارد؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای ایرانی حقیقت دارد؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید