کشت گلخانه ای 80 هکتاری در محمودآباد، پرداخت تسهیلات بدون محدودیت

به گزارش اسلیم فا، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از کشت گلخانه ای در 80 هکتار اراضی این شهرستان اطلاع داد .

کشت گلخانه ای 80 هکتاری در محمودآباد، پرداخت تسهیلات بدون محدودیت

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفتمازندران درمحمودآباد،محمد هادی زاده با بیان اینکه 80 هکتار اراضی شهرستان محمودآباد در قالب کشت گلخانه ای است، گفت: 65 هکتار از این سطح مربوط به گلخانه فضای بسته و 15 هکتار آن نیز مربوط به گلخانه های فضای آزاد است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای پرورش گل و گیاه در گلخانه صنعتی، فوق مدرن و هیدروپونیک بستگی به نوع فراوری، تکنولوژی بکار رفته و میزان سرمایه گذاری مورد احتیاج اجرای طرح در آن متفاوت است، توضیح داد: هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات وجود ندارد.

هادی زاده مهم ترین دلایل مالی برای کشت گلخانه ای را افزایش تعداد برداشت ها در سال، افزایش برداشت محصول نسبت به سطح زیر کشت، معین زمان بهره برداری و تنوع محصول برشمرد و گفت: آورده اولیه زیاد برای آغاز این کسب و کار که بیشتر این هزینه ها برای تجهیزات گلخانه صرف می گردد و تنها یک بار اتفاق می افتد از مسائل کار در گلخانه است.

وی با بیان اینکه متقاضیان پرورش گل و احداث گلخانه در منازل و خانه باغ ها برای دریافت مجوز باید به مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان ها مراجعه نمایند، اضافه نمود: داشتن زمین کافی و کارنامه مهارت از سازمان فنی و حرفه ای از شروط اعطای مجوز به این افراد است.

به گفته هادی زاده کشت گلخانه ای دارای مزایای زیادی ازجمله فرصت مناسبی برای اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی و سایر رشته های مربوطه، فراوری محصولات با کیفیت مناسب و با شاخص های صادراتی، صرفه جویی در مصرف آب تا حد یک بیستم مقدار آن در واحد سطح در مقایسه با روش های سنتی و افزایش درآمد و ارز آوری بیشتر در بخش کشاورزی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1499

به "کشت گلخانه ای 80 هکتاری در محمودآباد، پرداخت تسهیلات بدون محدودیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت گلخانه ای 80 هکتاری در محمودآباد، پرداخت تسهیلات بدون محدودیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید