آقای وزیر! چرا یقه مسبب شکایت شفر را نمی گیرید؟ ، استقلال بی صاحب نباشد این همه بلا سرش نمی آید

به گزارش اسلیم فا، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال گفت: اگر ببینیم فرهاد خوب نتیجه می گیرد چه لزومی دارد او را تغییر بدهیم. اتفاقا باید از او حمایت کنیم، ولی وقتی نتیجه نگیرد دیگر نمی توان بیشتر از این صبر کرد.

آقای وزیر! چرا یقه مسبب شکایت شفر را نمی گیرید؟ ، استقلال بی صاحب نباشد این همه بلا سرش نمی آید

گروه ورزشی اسلیم فا، در آستانه دیدار حساس تیم استقلال با نساجی مازندران با یکی از بازیکنان سالهای گذشته این تیم تهرانی درباره اتفاقات اخیر صحبت کردیم.

هاشم بیک زاده در گفت و گو با دانشجو، معتقد بود باشگاه تنها در صورتی باید به نیمکت مربیگری تیم استقلال دست بزند که فرهاد مجیدی نتواند انتظارات را برآورده کند. وی درباره اتفاقات و نتایج اخیر در تیم و باشگاه استقلال حرف زد و نسبت به نگاهی که وزارت ورزش به باشگاه دارد انتقاد می کرد. مربی تیم بادران انتقاداتی هم به مسایل داوری لیگ دسته یک داشت.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* استقلال بالاخره برد! نتایج اخیر را چطور ارزیابی می کنید؟

- نتایج که خوب نیست. ولی با این برد باز هم هواداران تاحدودی به آینده تیم امیدورا شدند. البته شرایط باشگاه چندان خوب نیست.

* چطور؟

- وقتی خبر می رسد چند پنجره نقل و انتقالاتی برای استقلال بسته شده طبیعی است که نباید شادمان باشیم. نه ما و نه هواداران تیم.

* این خبر را از چه طریقی شنیدید؟

- ما فکر می کردیم آقای سعادتمند خودش این مسایل را به ما و هواداران می گوید. اما وقتی از رادیو و تلویزیون شنیدیم شوکه شدیم.

* اما مدیرعامل باشگاه هر ماه گزارش ماهیانه دارد؟

- دارد! ولی هرگز به این موضوع اشاره ای نکرده بود که باشگاه در آستانه محرومیت و بسته شدن پنجره نقل انتقالاتی است. این مسایل هوادار را نسبت به باشگاه بی اعتماد می کند. وقتی قرار بر رابطه شفاف با مردم است باید همه چیز به آنها انتقال داده شود و اینکه یک مسایلی را گزینشی به مردم نگویند دیگر اسمش گزارش ماهانه نیست. مطمئن هستم اگر مردم این موضوعات را از زبان باشگاه بشنوند خیلی بهتر است. مثل روزی که آقای سعادتمند درباره کارگزار جدید و قدیم همه چیز را به مردم گفت. این حق مردم است که اتفاقات درون باشگاه شان را شفاف بدانند نه اینکه یکمرتبه با اخبار تلخ و ناراحت کننده شوکه شان کنند.

* شرایط فنی تیم استقلال را چطور ارزیابی می کنید؟

- تیم روی یک روال عادی حرکت نمی کند. البته حاشیه های زیادی هم برای تیم ایجاد می کنند که صددرصد روی نتایج تأثیر می گذارد و هم تیم را از قهرمانی دور کرد و هم کسب سهمیه را در هاله ای از ابهام فرو برد. مادامی که تیم فرایند یکسانی نداشته باشد همین است. اتفاقات بیرونی به بازیکنان استرس وارد می کند و اگر هواداران نسبت به این مسایل در فضای مجازی ابراز نگرانی می کنند حق دارند. امیدوارم شرایط به سمتی برود که تیم راحت تر کار کند.

* دیدار بعدی با نساجی را چطور پیش بینی می کنید؟

- 5 تن از اعضای این تیم از خانواده استقلال هستند. از مدیرعامل و مالکش بگیرید تا سرمربی و اعضای کادر فنی اش همه استقلالی هستند ولی به هر حال آنها مقابل استقلال برای دفاع از اسم تیم شهرشان بازی می کنند و این می تواند کار را برای استقلال سخت تر کند.

* نقطه قوت استقلال چیست؟

- فکر می کنم همه حریفان استقلال از خط حمله این تیم هراس دارند. با وجود گلزنان خوبی که در تیم داریم تیم مشکل گلزنی ندارد.

همه می دانند که مدیریت استقلال ار وزارت ورزش دستور می گیرد که چکار کند و چکار نکند. چرا استراماچونی رفت؟ برای اینکه پولش را ندادند تا برود. از این واضح تر چیست؟ شفر را اخراج کردند تا امروز یقه استقلال را بگیرد. بازیکنان بی کیفیتی مثل نایدنوف چطور می توانند به استقلال راه پیدا کنند و بدون یک بازی این دردسرها را برای تیم ایجاد کنند؟ هر پفراینده ای از ایران به فیفا می رود رأی اش به سود بازیکنان یا مربیان خارجی است! این چه معنی می دهد؟ یعنی ایراد از مدیریت های باشگاه استقلال است. تاوان این مسایل را چه کسی می دهد؟ هوادار! البته الان آقای سعادتمند گفته پول نایدنوف آماده است و می دهند ولی سئوال این است که چرا وزارت ورزش یقه مدیران قبلی را نمی گیرد که چرا این بلا را سر استقلال آوردند؟ چرا هر کسی می تواند بیاید و هر بلای سر استقلال خواست دربیاورد و برود؟ غیر از این است که باشگاه بی صاحب شده؟ همین سعادتمند هم تعیین نیست دو هفته دیگر باشد یا نباشد! چطور می شود یک تیم در یک فصل 3تا مدیرعامل داشته باشد؟ چه اتفاقاتی رخ داد که فتح اله زاده باشگاه را رها کرد و رفت؟ این که نشد! تا مدیری می آید و می خواهد برنامه هایش را طراحی و اجرا کند بیرونش می کنند یا خودش می رود!

* با این شرایط فکر می کنید فرهاد مجیدی باید فصل بعد در استقلال بماند یا نه؟

- این بستگی به نتایج تیم استقلال دارد. اگر ببینیم فرهاد خوب نتیجه می گیرد چه لزومی دارد او را تغییر بدهیم. اتفاقا باید از او حمایت کنیم ولی وقتی نتیجه نگیرد دیگر نمی توان بیشتر از این صبر کرد. الان سالهاست هوادار منتظر قهرمانی است ولی شرایط به گونه ای پیش رفته که جاده قهرمانی یکطرفه شده است. هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس فقط با قهرمانی آرام می شوند. امیدوارم سال 1400 شاهد قهرمانی استقلال باشیم.

* سعادتمند برای فصل بعد چه کاری کند بهتر است؟

- اول بگذارید ببینیم خود سعادتمند تا آخر این فصل هست یا نه! بعد درباره این مسایل سئوال کنید!

* درباره داوری های لیگ دسته اول هم انتقاداتی داشتید؟

- از آقایان محمودزاده و دیگر دست اندرکاران سازمان لیگ و کمیته برگزاری لیگ دسته یک خواهش می کنم نظارت درستی روی داوری های اجرا شده داشته باشند تا حقی از کسی ضایع نشود. اینکه تیمی در زمین حاضر نشور و نتیجه را 0-3 به سود مس کرمان بزنند که درست نیست. باید بازی دوباره برگزار شود. یا دیدار آلومینیوم و علم و ادب که با 7 گل به سود آلومینیوم به پایان رسید دیگر آخر اتفاقات اینچنینی بود. همه در لیگ دسته یک زحمت می کشند و نباید اجازه بدهند با برخی اتفاقات حق تیم ها پایمال شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 23 شهریور 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1195

به "آقای وزیر! چرا یقه مسبب شکایت شفر را نمی گیرید؟ ، استقلال بی صاحب نباشد این همه بلا سرش نمی آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای وزیر! چرا یقه مسبب شکایت شفر را نمی گیرید؟ ، استقلال بی صاحب نباشد این همه بلا سرش نمی آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید