از این درمان&zwnj خانگی برای دندان درد غافل نشوید؛ سریع و راحت

به گزارش اسلیم فا، در این روزهای اپیدمی کروناویروس که اغلب هموطنان از رفتن به مراکز بهداشتی و درمانی واهمه دارند، درد دندان اجتناب ناپذیر است و ممکن است بر اثر پوسیدگی یا فشار عصبی به وجود بیاید. در این شرایط خبرنگاران زندگی چند درمان خانگی را گردآوری نموده است تا در شرایط ضروری به درد دندان های خود یاری کنید.

از این درمان&zwnj خانگی برای دندان درد غافل نشوید؛ سریع و راحت

1. شیر و زرد چوبه: اگر دندان شما عفونت و چرک دارد می توانید از این راه بهره ببرید و تمام چرک دندان را به راحتی خارج کنید که موجب کاهش درد دندان نیز می گردد. ابتدا یک لیوان شیر را بجوشانید و به آن نصف قاشق غذا خوری آرد اضافه کنید. حدود 5 دقیقه بهم بزنید تا آرد در داخل شیر باز گردد سپس یک قاشق غذا خوری زرد چوبه به آن اضافه کنید و 2 دقیقه هم بزنید و شعله را خاموش کنید. بعد از حدود 2 الی 3 دقیقه این محلول را در پای دندان خود گرفته و خالی کنید. زرد چوبه خاصیت مکندگی دارد و چرک دندان را خالی می نماید. بعد از اینکه چند بار این کار را انجام دادید دهان خود را با آب ولرم بشویید.

2. کمپرس گرم: طبق گزارش مازن تیچر، دندان پزشکی نیویورک، گرما به ریلکس کردن ماهیچه ها و کم کردن شدت درد یاری می نماید. به هنگام درد دندان یک حوله را با اتو گرم کنید و سپس آن را روی صورت خود بگذارید.

3. منیزیم: منیزیم برای تقویت ماهیچه ها و سلامتی قلب مفید است. مواد غذایی منیزیم دار، با تعدیل فشار خون به تسکین درد یاری می نماید. بر اساس گفته های آلیسون ویلیامز، مواد غذایی منیزیم دار، پزشک درمان طبیعی در جنوب غربی پزشکی درمان طبیعی و خدمات سلامت در آریزونا، گاهی اوقات درد لثه و دندان ها تنها به علت نبود منیزیم کافی در بدن است با خوردن مواد غذایی منیزیم دار یا قرص های مکمل منیزیم، خود را از این گونه دردها دور کنید.

4. کنترل استرس: به هنگام استرس، ماهیچه های بدن از جمله ماهیچه های لثه منقبض می شوند و گاهی موجب دندان های شدید نیز می گردد؛ البته این درد موفقی است و با خالی کردن ذهن می توانید به کاهش و از بین رفتن این درد یاری کنید. در اینجا می توانید نکاتی از خالی کردن ذهن را بخوانید.

5. ماساژ ماهیچه های صورت: اسپاسم ماهیچه های صورت نیز می تواند درد دندان به وجود آورد. در این صورت با ماساژ ماهیچه ای می توانید از درد دندان های خود بکاهید. 10 بار دهان خود را باز و بسته کنید و فک خود را به صورت افقی نیز 10 بار حرکت دهید بعد. اگر بهتر شدید پس از 30 دقیقه دوباره این تمرینات را انجام دهید.

در این باره بخوانید:

چرا افکار منفی را بیشتر دوست داریم؟

مراقب این 11 مورد خطرناک در خانه باشید

6. .گارد نیش: بسیاری از دندان دردها ریشه عصبی دارند. به این صورت که وقتی نگران و عصبی هستید در خواب به اصطلاح دندان قرچه می کنید و دندان ها را به یکدیگر می سایید. برای محافظت از دندان های خود از گارد نیش بهره ببرید تا یک ردیف دندان های شما را پوشش دهد؛ اما اگر گارد نیش ندارید یک هسته خرما در دهان خود نگه دارید.

7. آب نمک: آب نمک به سفت شدن لثه ها یاری می نماید و موجب می گردد فشار کمتری به عصب های دندان بیاید. این راه نیز برای کاهش درد دندان یاری بسیاری می نماید.

منیع: هلثی

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1442

به "از این درمان&zwnj خانگی برای دندان درد غافل نشوید؛ سریع و راحت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از این درمان&zwnj خانگی برای دندان درد غافل نشوید؛ سریع و راحت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید