اقدام ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای کمک به المپیکی ها

به گزارش اسلیم فا، مهرزاد خلیلیان سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش در مصاحبه با خبرنگاران در مورد راه های جلوگیری از ابتلای ورزشکاران و به خصوص المپیکی ها به کرونا و اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: ویژگی های ویروس کرونا عجیب است. هیچ دارویی هم برای این بیماری هنوز صد درصد تایید نشده است. با این اوصاف وزیر ورزش در تماس و جلسات مکرر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیر اقدامات بهداشتی و درمانی برای عدم ابتلا به این ویروس و مبارزه با آن در حوزه ورزش است.

اقدام ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای کمک به المپیکی ها

وی تاکید کرد: با برخی کشورهای دیگر مانند فرانسه، کانادا، ژاپن و چین مذاکره و رایزنی هایی داشته ایم. این مذاکرات در راستای اطلاع دقیق تر از میزان پیشروی متخصصان و پزشکان حوزه سلامت جهانی در رابطه با کرونا و راه های درمانی آن اجرا شده است. در مورد واکس تولید شده برای کرونا هم خبرهای زیادی منتشر شده اما قطعیتی در مورد آن نیست.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش تاکید کرد: برای ورزشکاران و به ویژه اسطوره هایمان که المپیک را در پیش دارند پیگیری های ویژه ای داریم تا سلامت آنها را از حیث عدم ابتلا به کرونا و مبارزه با آن تضمین کنیم اما نمی خواهیم راه های جدید را بر روی آنها آزمایش کنیم. در مورد هر راهکاری مثل واکسن وقتی قطعیت لازم ایجاد شد اعمال آن برای ورزشکاران مان را در برنامه خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1211

به "اقدام ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای کمک به المپیکی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای کمک به المپیکی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید