انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار، دولت هرچه سریع تر وزیر صمت را به مجلس معرفی کند

به گزارش اسلیم فا، رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: در شرایط کنونی مهلت قانونی برای فعالیت سرپرست در وزارت صمت رو به انتها است و دولت باید وزیر پیشنهادی صنعت را به مجلس معرفی کند.

انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار، دولت هرچه سریع تر وزیر صمت را به مجلس معرفی کند

به گزارش گروه سیاسی اسلیم فا، یوسف داودی، بر لزوم معرفی هر چه سریعتر وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس از سوی دولت تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی مهلت قانونی اداره وزارتخانه از طریق سرپرست رو به خاتمه است و این خلاء مسائل بسیاری را در حوزه مدیریتی ایجاد خواهد نمود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون، دولت باید حداکثر سه ماه پس از مشخص سرپرست وزارتخانه، وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند، اما تا به امروز این مسئله در معرفی وزیر پیشنهادی صمت محقق نشده است.

وی ادامه داد: اگر چه در اواخر مجلس دهم، لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل وزارت بازرگانی تصویب شد، اما این مصوبه برای تأیید نهایی به شورای نگهبان رفت که این شورا ایرادات اساسی به آن گرفت و دوره دهم مجلس به خاتمه رسید و معلوم نیست که مجلس یازدهم موافق اصلاح مصوبه مجلس گذشته برای تشکیل وزارت بازرگانی باشد یا خیر.

داودی با انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار، توضیح داد: مدیریت بازار و کنترل قیمت ها در شرایط کنونی نیازمند مدیریت واحد در وزارت صمت است، از این رو برای ساماندهی بازار، دولت باید هر چه سریع تر وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را به مجلس معرفی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1216

به "انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار، دولت هرچه سریع تر وزیر صمت را به مجلس معرفی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار، دولت هرچه سریع تر وزیر صمت را به مجلس معرفی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید