با این گیاهان پینه و میخچه را درمان کنید

به گزارش اسلیم فا، میخچه در انگشتان پا و نقاط دیگر آن براثر پوشیدن کفش تنگ غالبا عارض می گردد. پینه بستن عبارت از ضخیم شدن قسمت های از پوست دست وپا که براثر وارد آمدن فشار به آن ها ویا اصطکاک زیاد عارض می گردد این حالت که یک هیپروتروفی طبقه شاخی پوست می باشد.

با این گیاهان پینه و میخچه را درمان کنید

به گزارش بهداشت نیوز، میخچه براثر ضخیم شدن قسمتی از لایه های شاخی پوست، ناشی از وارد آمدن فشار به آن ایجاد می گردد. وچون غالبا به همین دلیل، ایجاد برجستگی مخروطی شکل، برروی لایه های عمقی زیربشره، فشار وارد می آید از این جهت حالت دردناک دارد. پینه بستن عبارت از ضخیم شدن قسمت های از پوست دست و پا که براثر وارد آمدن فشار به آن ها و یا اصطکاک زیاد عارض می گردد این حالت که یک هیپروتروفی طبقه شاخی پوست می باشد. استفاده از گیاهان زیر در درمان پینه و میخچه موثر واقع می شوند:

تره: Alium Porrum L.

دارای برطرف زگیل -کورک- میخچه-پینه دست وپا است. برگ های تازه این گیاه را 24ساعت درآب بخیسانید و بعد روی محل مورد نظر در شبانه روز قرار دهید.

سیر Allium Sativum L.

دارای اثر ضد عفونی کننده و دارای اثر برطرف میخچه و پینه است. یک قطعه سیر تازه له شده را به صورت ضماد بر روی میخچه و پینه دست وپا قرار دهید باید توجه داشت که قسمت سالم پوست پا با پارچه ای پوشیده گردد تا تحت تاثیر قرار نگیرد. یا این که سیر را به خوبی بپزید و سپس حالت نیم گرم شده آن را بر روی میخچه و پینه قرار دهید این کار را روزی سه مرتبه انجام دهید؛ و یا با قرار دادن برش های نازک سیر تازه بر روی محل میخچه و پینه می توان به نتیجه مشابه در موارد فوق رسید هر روز هنگام صبح و عصر اینکاررا انجام دهید.

فرفیون: Euphorbia Helioscopia L.

موثر در برطرف زگیل و میخچه پا است. مالیدن شیرابه گیاه که با قطع کردن ساقه از آن خارج می گردد؛ و از برگ های این گیاه بر روی محل مورد نظر به صورت مالش دادن یاری بگیرید.

گل همواره بهار: L. Calendula officinalis

موثر در برطرف تحریکات جلدی- خراش و ترک پوست -درمان زگیل-و میخچه پا است. برگ های تازه گیاه را به صورت له شده بر روی میخچه یا پینه قرار دهید.

مامیران: Chelidonium majus L.

موثر در برطرف میخچه و زگیل است می توانید شیره تازه گیاه که رنگ زرد ونارنجی دارد را بر روی میخچه ویا زگیل قرار دهید.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2248

به "با این گیاهان پینه و میخچه را درمان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این گیاهان پینه و میخچه را درمان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید