تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند

به گزارش اسلیم فا، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در توئیتی در واکنش به اظهارات بلینکن با بیان اینکه دولت آمریکا همچنان ناقض برجام و قطعنامه 2231 است، نوشت: تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند.

تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند

به گزارش خبرنگاران از فارس، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در توئیتی در واکنش به اظهارات آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا که مدعی شده توپ در زمین ایران است، نوشت: آمریکا مدعی است که توپ در زمین ایران است، اما با گذشت 2 ماه از شروع به کار دولت جدید، ایالات متحده همچنان ناقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت است.

وی اضافه نمود: دولت بایدن اعتراف کرد که سیاست فشار حداکثری ترامپ شکست خورده است. ولی با این حال، کماکان این سیاست پابرجاست.

تخت روانچی یادآور شد: تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا عصر چهارشنبه به وقت تهران در یک نشست خبری در بروکسل با بیان اینکه در رابطه با ایران ما کاملا روشن نموده ایم که راه دیپلماسی باز است، گفت: همان طور که گفته ایم اکنون توپ در زمین آنها (ایرانی ها) است. باید ببینیم که آیا آنها می خواهند راه دیپلماسی را در پیش گیرند و به پایبندی به توافق بازگردند.

وی اضافه نمود: وقتی اتحادیه اروپا پیشنهاد داد که همه مشارکت کنندگان در برجام دور هم جمع شوند تا شیوه بازگشت به پایبندی مورد آنالیز قرار گیرد ما به آن جواب مثبت دادیم، اما ایران تا به امروز انتخاب نموده است که تعامل نکند.

لازم به ذکر است این اظهارات بلینکن در حالی مطرح می گردد که این آمریکا بود که 18 اردیبهشت 1397 از برجام خارج شد و تحریم های گسترده ای را علیه ایران اعمال کرد.

در همین خصوص نیز سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه 25 اسفند 1399 در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات مشاور امنیت ملی کاخ سفید مبنی بر اینکه دیپلماسی با ایران با واسطه گری اروپا در جریان است، مطرح نمود: دیپلماسی یک واژه عملیاتی است و منظور آن کاملا روشن است. نمی توانید بگویید هوادار دیپلماسی هستید، ولی از انتقال وجوه ملی کشور به داخل جلوگیری کنید. نمی توانید بگویید هوادار دیپلماسی هستید و جنگ و تروریسم مالی را علیه مردم ایران و این جنایت را ادامه دهید.

سخنگوی وزارت خارجه توضیح داد: آمریکا از برجام خارج شده، هم باید تعهد دهد و هم اقدام موثر در برطرف تحریم ها کند و هم اینکه باید شرایطی را بپذیرد که مجددا این راستا را تکرار نکند و آن موقع می گردد در چارچوب برجام صحبت کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1626

به "تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، آمریکا را به جایی نمی رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید