تشریح برخی از اقدامات وزارت خارجه در خصوص مبارزه با کرونا

به گزارش اسلیم فا، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در خصوص اقدامات وزارت امور خارجه در خصوص موضوعات مربوط به کرونا گفت: وزارت امور خارجه افتخار دارد که از اولین نهادهایی بود که در کنار مردم و وزارت بهداشت وارد تلاش ملی مبارزه با کرونا شد.

تشریح برخی از اقدامات وزارت خارجه در خصوص مبارزه با کرونا

به گزارش اسلیم فا از ایسنا، سید عباس موسوی اضافه نمود: حمایت از هموطنان مقیم خارج از کشور از مهم ترین اولویت های وزارت امور خارجه است، لذا در دوره انتشار کرونا در چین، همه راه های ممکن برای کمک به دانشجویان عزیز ایرانی مقیم شهر ووهان چین انجام شد و پس از بررسی و پیگیری همه گزینه ها و هماهنگی با نهادهای ذیربط بویژه وزارت بهداشت، با اعزام یک پرواز اختصاصی هواپیمایی ماهان بازگشت این عزیزان میسر شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه سلامت این دانشجویان را مدیون از خود گذشتگی خدمه پرواز هواپیمایی ماهان دانست.

وی در ادامه گفت: در مرحله بعد و پس از انتشار ویروس کرونا در ایران، تلاش وزارت امور خارجه معطوف به جذب کمک های داوطلبانه دولت ها و ملت های دوست و همچنین سازمانهای بین المللی و هماهنگی انتقال آنها به ایران بوده که همچنان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: در این ارتباط کمک های دولتی و مردمی زیر تا کنون از چین دریافت و با هشت پرواز باری شرکت هواپیمایی ماهان بصورت رایگان به ایران منتقل و تحویل وزارت بهداشت شده است:

1- حدود 350 هزار انواع کیت تشخیص ویروس کرونا

2- حدود دو میلیون و چهارصد هزار ماسک

3- حدود 130 هزار لباس ایزوله

4- حدود 120 دستگاه ونتیلاتور و اسپیراتور

5- حدود 2800 وسیله تب سنج و اکسیژن سنج

6- حدود 13 هزار عینک محافظ

7- حدود 160 هزار عدد محافظ صورت یا کلاه محافظ

8- حدود 50 کارتن داروی ویژه درمان کرونا

موسوی یادآور شد: فرایند ادامه دریافت کمک های سخاوتمندانه مردمی در چین ادامه دارد و هم اکنون نیز کمک های زیادی در حدود 32 هزار کیلو انواع کمک ها بسته بندی شده و منتظر پروازهای بعدی برای انتقال به ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با قدردانی از کمک های دولت و مردم چین، از هواپیمایی ماهان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گمرک جمهوری اسلامی ایران که در انتقال این کمک ها مساعدت داشته اند نیز تشکر کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در انتها خاطر نشان کرد: پس از توئیت های دکتر ظریف برخی کشورها و سازمان ها از آمادگی خود برای ارسال کمک های پزشکی یا تهیه و فروش آنها به ایران خبر دادند که برخی اطلاع رسانی شده و موارد آینده نیز به اطلاع مردم شریف و مقاوم ایران خواهد رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 920

به "تشریح برخی از اقدامات وزارت خارجه در خصوص مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح برخی از اقدامات وزارت خارجه در خصوص مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید