حکم دیوان عالی آمریکا در 2 پرونده درباره اسناد مالی ترامپ

به گزارش اسلیم فا، دیوان عالی آمریکا کمیته های کنگره را از دسترسی به سوابق مالیاتی رئیس جمهور این کشور منع کرد.

حکم دیوان عالی آمریکا در 2 پرونده درباره اسناد مالی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیوان عالی آمریکا روز پنجشنبه حکمی صادر کرد که به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اجازه می دهد با تلاش های نماینده های دموکرات مجلس نمایندگان برای دسترسی به سوابق مالی اش مقابله کند.

این دیوان در عین حال حکم داده که ترامپ در برابر تلاش های دادگاه منطقه ای منهتن برای دسترسی به اسناد مالی اش مصون نیست.

دفتر دادستان منطقه ای منهتن هنگام تحقیق درباره اقدام احتمالی ترامپ برای پرداخت حق السکوت به دو زن خواستار دسترسی به سوابق مالیاتی ترامپ شده بود. ترامپ بر خلاف روسای جمهور قبلی آمریکا سوابق مالیاتی اش را مخفی نگاه داشته است.

روزنامه فایننشال تایمز نوشت حکم دیوان عالی آمریکا به معنی آن است که ترامپ باید سوابق مالی اش را به دادستان های نیویورک ارائه دهد. قضات دیوان عالی با 7 رأی موافق و 2 رأی مخالف این حکم را صادر کردند.

در پرونده دیگر که مربوط به درخواست های کمیته های کنگره برای دسترسی به سوابق مالیاتی ترامپ است دیوان عالی آمریکا باز هم با 7 رأی موافق و 2 رأی موقتاً دسترسی قانونگذاران آمریکایی به این اسناد را مسدود و گفت این اسناد باید در دادگاه رده پایین تر مورد بررسی های بیشتر قرار گیرند.

رسانه های آمریکا می گویند ترامپ نخستین نامزد انتخاباتی در 40 سال گذشته است که در جریان کارزار انتخاباتی سال 2016 سنت انتشار اسناد مالیاتی توسط نامزدها را شکست و آنها را منتشر نکرد.

ترامپ مکررا گفته که هیچ اجباری برای انتشار اسناد مالیاتی خود ندارد. او می گوید مسئله ای با این قضیه ندارد اما تا وقتی که اسنادش در حال حسابرسی است، از ارائه آنها خودداری خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1183

به "حکم دیوان عالی آمریکا در 2 پرونده درباره اسناد مالی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم دیوان عالی آمریکا در 2 پرونده درباره اسناد مالی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید