خبرنگاران جنبش النجباء عراق: تحریم الفیاض نشانه ناتوانی آمریکا است

به گزارش اسلیم فا، بغداد - خبرنگاران- یکی از مسئولان ارشد جنبش النجباء عراق اقدام دولت آمریکا در تحریم فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را نشانه ناتوانی آمریکا دانست.

خبرنگاران جنبش النجباء عراق: تحریم الفیاض نشانه ناتوانی آمریکا است

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی النجباء عراق، هاشم الموسوی از مسئولان ارشد جنبش النجباء عراق آدینه شب گفت: قرار دادن نام فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی در فهرست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا بیانگر ناامیدی و ناتوانی آمریکا است که شایسته پاسخ و اظهار نظر نیست.

وی اضافه نمود: دولت آمریکا می داند که پشت سر فالح الفیاض هزاران مجاهد قرار دارند که برگه های تحریم های سوخته آمریکایی ها را زیر پاهای خود لگدمال می نمایند.

الموسوی با اشاره به ناکامی و شکست آمریکایی ها در برابر الحشد الشعبی عراق در طول سال های گذشته توضیح داد: بعد از ناتوانی آنها در منحل کردن الحشد و توطئه علیه آن، هدف قرار دادن رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق اقدامی شکست خورده به شمار می رود.

سازمان الحشد الشعبی عراق یک نهاد رسمی و قانونی و زیر مجموعه فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق است اما دولت در حال خروج ترامپ در آخرین روزهای خود هم از دشمنی با جبهه مقابله نماینده با تروریست هایِ دست نشانده کوتاه نیامد و آدینه شب فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را در فهرست تحریم خود قرار داد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا آدینه شب خاطرنشان کرد که فالح الفیاض را در فهرست تحریم خود قرار داده است.

فالح الفیاض رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق تا به امروز بارها خواستار خروج نیروهای بیگانه و در صدر آنها نیروهای آمریکایی از عراق بر اساس مصوبه مجلس عراق در این زمینه شده است.

نیروهای اشغالگر آمریکایی از سال 2003 میلادی در عراق مستقر هستند که بزرگترین پایگاه آنها عین الاسد در استان الانبار در غرب این کشور است.

آمریکایی ها همچنین شماری از نیروهای نظامی و سامانه های پدافندی را در سفارت خود در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی سبز در قلب بغداد مستقر نموده اند.

دولت آمریکا پیشتر خاطرنشان کرد که تعداد نیروهای خود در عراق را به میزان 500 نفر کاهش می دهد و درپی آن، ستاد عملیات مشترک عراق خاطرنشان کرد که خروج نخستین گروه نظامیان آمریکایی از این کشور در چارچوب توافق اخیر بین بغداد و واشنگتن شروع شده است.

ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به تازگی شمار کل نیروهای آمریکایی در خاک عراق را سه هزار نفر خاطرنشان کرد، با این حال، بعضی از منابع سیاسی و امنیتی عراق شمار واقعی این نیروها در کشورشان را بیش از رقم اعلام شده دانسته و خواستار شفاف شدن موضوع هستند.

مسئولان و مردم عراق در مناسبت های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان در راستای اجرای مصوبه مجلس در این زمینه تاکید نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1502

به "خبرنگاران جنبش النجباء عراق: تحریم الفیاض نشانه ناتوانی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جنبش النجباء عراق: تحریم الفیاض نشانه ناتوانی آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید