فشار آمریکا بر کوبا و ونزوئلا برای جلوگیری از حرکت کشتی های ایران

به گزارش اسلیم فا، یک رسانه آمریکایی از فشار آمریکا بر کشورهای ونزوئلا و کوبا برای جلوگیری از حرکت دو کشتی ایرانی خبر داد.

فشار آمریکا بر کوبا و ونزوئلا برای جلوگیری از حرکت کشتی های ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مقام های مطلع آمریکایی به نشریه پولیتیکو گفته اند دولت جو بایدن به طور خصوصی به دولت های ونزوئلا و کوبا در خصوص پهلو دریافت دو ناو ایران در بنادر این کشورها هشدار داده و از آنها خواسته است اجازه ندهند این کشتی ها وارد قلمرو آب های آنها شوند.

به نوشته پولیتیکو ادعا می شود این کشتی ها که هم اکنون در اقیانوس اطلس در حال حرکت هستند، احتمالا حامل تسلیحات نظامی برای ونزوئلا هستند.

این گزارش اضافه کرده است، انجام این سفر با عبور از اقیانوس اطلس یک گام مهم برای نیروی دریایی ایران محسوب می شود.

دو مقام در وزارت دفاع و یک مقام کنگره آمریکا که خواستند نامشان فاش نشود، به پولیتیکو گفتند، دولت جو بایدن از طریق کانال های دیپلماتیک کاراکاس و هاوانا را تحت فشار قرار داده است تا مانع پهلو دریافت کشتی های ایرانی در بنادر این کشورها شود.

این مقام کنگره آمریکا هم گفته است: دولت جو بایدن همچنین به طور جدی در حال تماس با سایر دولت های منطقه است تا اطمینان حاصل کند که آنها نیز اجازه پهلو دریافت به کشتی ها نخواهند داد.

در همین حال، دو فرد مطلع دیگر به پولیتیکو گفتند: کاراکاس در تلاش است تا از این شرایط به عنوان اهرم فشار برای لغو تحریم های اعمال در دوران دونالد ترامپ علیه ونزوئلا استفاده کند.

طبق این گزارش، واسطه های آمریکایی مرتبط با مقامات ونزوئلا به کاراکاس هشدار داده اند، حضور کشتی های ایرانی در آب های این کشور، احتمال کاهش تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا را تضعیف خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1768

به "فشار آمریکا بر کوبا و ونزوئلا برای جلوگیری از حرکت کشتی های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار آمریکا بر کوبا و ونزوئلا برای جلوگیری از حرکت کشتی های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید