زیبایی بازو؛ 6 حرکت موثر برای خوش فرم شدن بازو

به گزارش اسلیم فا، برای عضله سازی و زیبایی بازو های خود می توانید از حرکاتی مانند حرکت دیپ، شنا روی نیمکت، شنا روی زمین، حرکت بوکس و ... استفاده کرد.

زیبایی بازو؛ 6 حرکت موثر برای خوش فرم شدن بازو

خبرنگاران | سرویس ورزش - بیشتر دختران در سرتاسر دنیا همه کوشش خود را می نمایند که شبیه باربی ها یا مدل های زیبای لباس باشند. این تعجب آور نیست، چون آنها واقعا زیبا هستند! به عنوان مثال، بسیاری از مردم در شگفتی بازوهای ملکه جوان انگلیس هستند که فوق العاده شیک و جذاب است. آیا بدون جراحی هم می توان بازویی زیبا داشت؟

1- حرکت بازو ها

برای عضله دوسر

چطور انجام دهیم

بایستید و پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. پشت خود را صاف کنید، زانوها را خم کنید و لگن خود را به عقب ببرید. اگر وزنه ندارید، می توانید از بطری آب به جای وزنه بهره ببرید. آرنج خود را متمرکز کنید. بازو ها را تا سطح قفسه سینه، و سپس تا سطح صورت بالا ببرید. بعد، به آرامی بازو های خود را پایین بیاورید.

در حالی که بازو های خود را حرکت می دهید بازدم و در حالی که آنها را صاف می کنید، استنشاق کنید. این حرکت برای زیبایی بازو ها مناسب و ساده است.

حرکات ورزشی جلوبازو یا دوسر (Biceps) - بدنسازی

2- حرکت دیپ (فشار به عقب با جایگاه)

برای ماهیچه سه سر

چطور انجام دهیم

برای انجام این ورزش زیبایی بازو، شما می توانید از یک جایگاه، یک مبل یا یک نیمکت بهره ببرید. دستان خود را روی یک سطح پایدار در پشت خود قرار دهید. زانوها را در زاویه 90 درجه قرار دهید. با خم شدن آرنج خود، لگن خود را مستقیم به سمت پایین بیاورید. سپس، به موقعیت اولیه بازگردید. در حالی که خود را پایین می برید نفس بکشید و در حالی که بدن خود را به سمت بالا می کشید، نفس را بیرون دهید.

حرکات ورزشی ماهیچه پشت بازو سه سر (Triceps) - بدنسازی

3- حرکت شنا روی نیمکت

برای ماهیچه سه سر

چطور انجام دهیم

دستان خود را ، به اندازه عرض شانه باز کنید و بر روی نیمکت قرار دهید. پاهای خود را صاف کنید و شکم خود را منقبض کنید. آرنج خود را خم کنید و پایین بروید. سعی کنید بدن خود را صاف نگه دارید. سپس به موقعیت اوایه بازگردید. اگر این تمرین خیلی برای شما سخت است، زانوهای خود را خم کنید. در حالی که خود را پایین می برید نفس بکشید؛ در حالی که بدن خود را به سمت بالا می برید بازدم کنید. زیبایی بازو را با این حرکت تثبیت کنید.

4- حرکت فشار به دیوار

برای (عضله بوکسور) عضله سینه ای جلو و عضلات کمربند شانه

چطور انجام دهیم

بازوهای خود را صاف کنید و اجازه دهید کف دست تان دیوار را لمس کند. پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید، روی انگشتان خود بایستید. حال خود را به دیوار فشار دهید، آرنج خود را خم کنید. اطمینان حاصل کنید که یک حالت صاف داشته باشید. در حالی که خود را از دیوار دور می کنید بازدم، و در حالی که نیم تنه خود را به دیوار نزدیک می کنید نفس بکشید.

5- حرکت فشار به زمین

برای عضلات کمربند شانه ای، مفصل ران و شکم

چطور انجام دهیم

برای انجام این حرکت زیبایی بازو بر روی یک تشک کف زمین دراز بکشید، با استفاده از دست بالا تنه خود را کمی از زمین بلند کنید، آرنج ها باید کمی خم شده باشد. بعد، زانوهای خود را خم نموده و پاها را بلند کنید، به طوری که مچ پاها از روی هم عبور نمایند.حال با فشار دست خود را از روی زمین بلند کنید. در حالی که به سمت زمین باز می گردانید، تنفس کنید و در حالی که بدن خود را به سمت بالا هل می دهید بازدم داشته باشید.

حرکات ورزشی مخصوص شانه (Shoulder) - بدنسازی

6- حرکت سایه بوکس

برای عضلات کمربند شانه

چطور انجام دهیم

پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. نسبت به نیم تنه خود، یک پا را جلو قرار دهید و پای دیگر را پشت بدن بگذارید. زانو خود را کمی خم کنید. یک دست را رو به جلو ببرید و دست دیگر را خم کنید. جای دستها و پاها را به طور مرتب عوض کنید، با مشت های خود در هوا مشت بزنید.

اگر به نظرتان این تمرین زیبایی بازو خیلی ساده است، می توانید آن را در حالی انجام دهید که یک وزنه سبک را در هر دو دست خود نگه داشته اید.

برای انجام هر مورد، بهتر است قبل از آغاز این تمرینات زیبایی بازو، چند دقیقه بدن خود را گرم کنید. سعی کنید هر تمرین را 15 تا 20 بار تکرار کنید (به سطح آمادگی جسمانی شما بستگی دارد).

راه چاره های عالی برای برطرف شل شدگی بازو خانم ها

منبع: setare.com
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1530

به "زیبایی بازو؛ 6 حرکت موثر برای خوش فرم شدن بازو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیبایی بازو؛ 6 حرکت موثر برای خوش فرم شدن بازو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید