طراحی بیمه نامه تعطیلی کسب و کاربه دلیل اپیدمی و پاندمی نشانه نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور است

به گزارش اسلیم فا، وزیر امور مالی و دارایی، بیمه نامه تعطیلی کسب و کاربه دلیل اپیدمی و پاندمی که توسط بیمه تعاون طراحی شده است را از نشانه های نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور برشمرد.

طراحی بیمه نامه تعطیلی کسب و کاربه دلیل اپیدمی و پاندمی نشانه نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور است

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ ارزان تهران از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز بیمه، گفت: صنعت بیمه با طراحی و ارائه محصولات و خدمات نوآورانه برای واکنش سریع به رویدادهای فردی و گروهی در هنگام بروز زیان های اقتصادی، واگذاری و توزیع ریسک فعالیت ها، حفاظت از سرمایه ها، مشارکت در سیاست های اجتماعی، حفظ و تقویت زنجیره فراوری، تزریق سرمایه به اقتصاد ملی، حمایت از ایجاد زیربناهای کشور، تسهیل ابداع و ابتکار و تسهیل تأمین اقتصادی، نقشی بی بدیل در حمایت از اقشار جامعه، فعالان اقتصادی، کسب و کارها و اقتصاد کشور ایفا می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در این صنعت باید شرایطی ایجاد شود که بیمه در ذهن مردم به عنوان یک پناهگاه امن و پشتیبان نهادینه شود، اضافه کرد: پوشش بیمه ای تمامی ریسک های موجود در کشور در شرایط تحریم های سخت دشمنان، طراحی بیمه نامه تعطیلی کسب وکار به دلیل اپیدمی و پاندمی برای حمایت از کسب وکارها در شرایط کرونا و همچنین ارائه خدمات بیمه ای در حوادث طبیعی سال های اخیر از جمله موارد نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور است.

توجه ویژه وزیر امور اقتصادی و دارایی به بیمه نامه تعطیلی کسب وکار به دلیل اپیدمی و پاندمی که از سوی بیمه تعاون به صورت انحصاری ارائه شده است، نشانگر اعمیت طراحی محصولاتی نوین در صنعت بیمه برای حمایت هرچه بیشتر از صنایع و کسب وکارها و کاهش ریسک های فعالیت های اقتصادی است.

با شیوع کووید-19 بسیاری از مشاغل و کسب وکارها دچار توقف شده و حتی بسیاری از بنگاه های اقتصادی با تعطیلی موقت یا دائمی روبرو شده اند. متأسفانه ایران از جمله کشورهایی است که نرخ بالایی در ابتلای موارد جدید به این ویروس دارد و به همین دلیل نیز در دوره های مختلف توقف هایی در فعالیت بعضی رسته های شغلی اجرا شده است تا شیوع بیماری کاسته شود که این موضوع، منجر به بروز مسائل اقتصادی برای بنگاه های اقتصادی شده است.

به همین دلیل، بیمه تعاون با طراحی محصولی با نام بیمه توقف کسب وکار ناشی از اپیدمی اقدام به بیمه کسب وکارها در شرایط بروز اپیدمی به ویژه ویروس کرونا نموده است که واکسن اقتصادی کووید-19 نیز نامیده می شود.

حق بیمه پرداختی مشاغل در این طرح بین دو میلیون و یکصدهزار ریال تا 108 میلیون ریال (210 هزار تومان تا 10 میلیون و هشتصد هزار تومان) در سال است. پوشش بیمه ای این محصول برای کسب وکارها به ازای هر روز تعطیلی پنج میلیون ریال تا 120 میلیون ریال و برای حداکثر 60 روز است. به عنوان مثال یک نانوایی می تواند با پرداخت حق بیمه دو میلیون و یکصدهزار ریالی، تا 300 میلیون ریال خسارت یا با پرداخت حق بیمه شش میلیون و سیصدهزار ریالی تا 900 میلیون ریال در سال خسارت دریافت کند. در این زمینه موضوع حائز اهمیت آن است که پرداخت خسارت به کسب وکارهایی صورت می گیرد که تعطیلی طبق دستورالعمل های مقامات دولتی اجرا شده باشد. البته این محصول بیمه ای نه تنها برای بیماری همه گیر کووید-19 بلکه برای سایر بیماری های همه گیر که منجر به تعطیلی و توقف کسب وکار می شود نیز کاربرد دارد.

طی حدود سه ماه گذشته، صنوف مختلف در سراسر کشور استقبال قابل توجهی در زمینه این بیمه داشته اند و آن را حامی کسب وکارها در شرایط بروز مسائل اقتصادی ناشی از کرونا قلمداد می نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1382

به "طراحی بیمه نامه تعطیلی کسب و کاربه دلیل اپیدمی و پاندمی نشانه نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی بیمه نامه تعطیلی کسب و کاربه دلیل اپیدمی و پاندمی نشانه نقش آفرینی مطلوب صنعت بیمه در کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید