مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با محمد اسلامی ملاقات کرد

به گزارش اسلیم فا، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ملاقات کرد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با محمد اسلامی ملاقات کرد

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمیکه شب گذشته (شنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و تبادل نظر با رئیس سازمان انرژی اتمی امشب وارد تهران شد، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) 21 شهریور ماه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی با محمد اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش فارس، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، دیروز (شنبه) از سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران اطلاع داد و اضافه کرد: گروسی در این سفر با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت وگو خواهد نمود و دو طرف، بعلاوه بیانیه مشترکی را هم صادر خواهند کرد.

در همین خصوص هم سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت وگو در مورد موضوعات همکاری های ایران و آژانس، شنبه شب برای سفری یک روزه وارد تهران خواهد شد و این دیدار پیش از ظهر روز یکشنبه انجام می گردد و هیأت آژانس بعد از ظهر یکشنبه به وین مراجعت خواهد نمود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه هم در گفت و گو با خبرنگار، سفر گروسی را در چارچوب مراودات فنی معمول بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برشمرد و گفت: امیدواریم شورای حکام تحت تاثیر بعضی فشارها، اقدامی را صورت ندهد که راستا همکاری معمول ایران و آژانس تخریب گردد. (اینجا بخوانید)

این نخستین سفر گروسی به تهران در دولت سیزدهم و اولین دیدار وی با محمد اسلامی رئیس تازه سازمان انرژی اتمی است. این سفر در آستانه نشست شورای حکام آژانس انجام می گردد.

پیش از این بعضی رسانه ها از سفر گروسی به تهران اطلاع داده بودند. خبرگزاری رویترز به نقل از چند دیپلمات که از نزدیک آژانس بین المللی انرژی اتمی را دنبال می نمایند گزارش داد سفر مدیرکل آژانس به ایران تایید شده و او احتملاً اوایل روز یکشنبه وارد تهران می گردد.

پیش تر شبکه آمریکایی بلومبرگ به نقل از چند مقام گزارش داد که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پی دیدار با محمد اسلامی رئیس تازه سازمان انرژی اتمی ایران پیش از کنفرانس وین است.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از این نسبت به اقدام غیرسازنده از سوی آژانس هشدار داد و گفت: آژانس و نهادهای سیاستگذار آن نمی توانند خود را از سرنوشت تفاهم هسته ای جدا نمایند و هر اقدام غیر سازنده، مخل فرآیند مذاکره خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1860

به "مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با محمد اسلامی ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با محمد اسلامی ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید