موضع گیری اتحادیه اروپا درباره تحولات چین و هنگ کنگ

به گزارش اسلیم فا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه طی بیانیه ای درباره تحولات مربوط به چین و هنگ کنگ موضع گیری کرد.

موضع گیری اتحادیه اروپا درباره تحولات چین و هنگ کنگ

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه طی بیانیه ای با اشاره به تحولات اخیر در هنگ کنگ به درباره امور داخلی چین اظهارنظر کرد.

در این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا به دقت شرایط سیاسی در هنگ کنگ را پیگیری می نماید و تکرار می نماید که برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری در فضایی که نشان دهنده آزادی حقوق دموکراتیک است، همانطور که در اصول قانون هنگ کنگ اشاره شده، لازم است.

بورل به تعویق برگزاری انتخابات در هنگ کنگ نیز واکنش نشان داد و گفت که این تاخیر سوالاتی را درباره حقوق دموکراتیک مردم هنگ کنگ ایجاد می نماید.

کری لام فرماندار هنگ کنگ چند روز پیش اعلام نمود انتخابات شورای قانون گذاری این منطقه خودمختار یک سال به تعویق افتاد.

لام نگرانی از شیوع بیشتر ویروس کرونا را عامل به تعویق افتادن این انتخابات توصیف کرد. هنگ کنگ به مدت ده روز متوالی شاهد ابتلای بیش از 100 نفر به ویروس کرونا بوده و لام هشدار داده است درصورت شروع موج جدید شیوع این بیماری، نظام درمانی این منطقه از هم خواهد پاشید.

هنگ کنگ که مستعمره بریتانیا بوده در جولای 1997 از بریتانا جدا و تحت حاکمیت سرزمین اصلی چین نهاده شد. با این حال کشورهای غربی از جمله انگلیس و آمریکا همچنان در امور داخلی این منطقه تحت حاکمیت چین مداخله می نمایند.

امسال در پی مطرح شدن قانون استرداد مجرمین به سرزمین اصلی، مخالفان دولت هنگ کنگ با تحریک دولت های غربی دست به تظاهرات گسترده زدند. رفته رفته این اعتراضات به تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای پلیس کشیده شد.

از سوی دیگر قانون امنیت ملی هنگ کنگ چند هفته پیش توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد، و بر اساس آن، پکن می تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیرو های خارجی را مجازات کند که این مجازات می تواند حکم زندان ابد نیز باشد.

اتحادیه اروپا با تحریم دولت محلی هنگ کنگ مدعی شده این قانون یک نگرانی جدی بوده و حقوق مربوط به آزادی هنگ کنگ را از بین می برد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1223

به "موضع گیری اتحادیه اروپا درباره تحولات چین و هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری اتحادیه اروپا درباره تحولات چین و هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید