آمریکا مهمترین متحد انگلیس است

به گزارش اسلیم فا، نخست وزیر انگلیس از تداوم همکاری با آمریکا به عنوان نزدیکترین متحد لندن خبر داد.

آمریکا مهمترین متحد انگلیس است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نخست وزیر انگلیس گفت که در کنار جو بایدن فرد منتخب انتخابات آمریکا برای تحقق اهداف مشترک هر دو کشور همکاری خواهد کرد.

به نوشته وبگاه هیل بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: ایالات متحده نزدیکترین و مهمترین متحد ماست و این در مورد هر رئیس جمهور، هر نخست وزیر صدق است و تغییر نخواهد کرد.

جانسون اغلب از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا مورد ستایش قرار گرفته، اما بایدن از خروج انگلیس از برگزیت ناراضی است. جانسون و بایدن دربرخی از موارد مانند مبارزه با اقلیم هوایی نقطه نظر مشترک دارند. ایالات متحده اخیرا از توافقنامه اقلیم هوایی پاریس خارج شد. این در حالی است که جو بایدن گفته است که بلافاصله پس از رئیس جمهور شدن به این توافقنامه خواهد پیوست.

دولت انگلیس سال گذشته و پس از کشمکش های فراوان توانست جدایی از اتحادیه اروپا (برگزیت) را که در همه پرسی سال 2016 به رأی گذاشته بود عملی کند. لندن و بروکسل درخصوص روابط پسابرگزیت توافقی را به امضا رساندند، اما چندی پیش بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اعلام کرد بخش هایی از آن را قبول ندارد و اجرا نخواهد کرد. یکی از حامیان اصلی اجرای برگزیت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا بود که توافق تجاری بزرگی را به انگلیس وعده داده بود.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس نیز روز یکشنبه گفت، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات و فرد پیروز انتخابات آمریکا دوستی قابل اعتمادتر از انگلیس نخواهد داشت. راب در مصاحبه ای گفت: اطمینان دارم از تغییرات اقلیمی گرفته تا همکاری در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و تروریسم، سنگ بنای بزرگی از منافع و ارزش ها وجود دارند که ما را به یکدیگر بسیار نزدیک می کنند.

وزیر امور خارجه انگلیس درباره بایدن گفت: او متحدی بزرگ تر و دوستی قابل اعتمادتر از بریتانیا نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1375

به "آمریکا مهمترین متحد انگلیس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مهمترین متحد انگلیس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید