ناقلین خاموش ویروس کرونا را بشناسید

به گزارش اسلیم فا، یک فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: ناقلان بدون علامت افرادی هستند که عامل ویروس هستند، اما علایم بالینی ندارند و در همه جهان وجود دارند و مختص ایران نیست.

ناقلین خاموش ویروس کرونا را بشناسید

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، مسعود مردانی در پاسخ به این پرسش که ناقلان بدون علامت چه کسانی هستند؟، گفت: افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی خود عامل ویروس هستند، اما علایم بالینی ندارند و این افراد در یک آزمایش معمولی که به صورت روتین انجام می گردد و در PCR، به وجود ویروس در دستگاه تنفسی پی می برند.

این فوق تخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه این افراد از نظر اپیدمیولوژی و انتقال بیماری خیلی مهم هستند، اضافه کرد: به دلیل اینکه این افراد به مدت حداقل 14 روز می توانند این ویروس را به دیگران منتقل نمایند؛ در نتیجه ناقلان بدون علامت را باید جداسازی کنیم و بگوییم در خانه به مدت دو هفته استراحت نمایند، دستان خود را مرتب بشویند و از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

وی توضیح داد: متأسفانه در ایران تعداد زیادی از این افراد به خانه می فرایند و مدت 14 روز فکر می نمایند باید با اعضای دیگر خانواده ارتباط داشته باشند و در این شرایط همه اعضای خانواده را به ویروس آلوده می نمایند.

مردانی متذکر شد: ناقلان بدون علامت در همه جهان وجود دارند و مختص ایران نیست؛ اینکه ما بیاییم تمام مردم را اسکرین کنیم تا ناقلان بدون علامت را شناسایی کنیم، صرفه مالی ندارد؛ بلکه ما به افراد جامعه خود مراقبتی را توصیه می کنیم.

وی تأکید کرد: به همه افراد می گوییم شما فکر کنید فردی که در مترو اتوبوس واقع شده است ممکن است ناقل ویروس باشد؛ در نتیجه باید از ماسک استفاده کنیم، اگر به سطوح مختلف دست زدیم دستمان را با آب و صابون بشوییم و اگر امکان داشت در مترو فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1293

به "ناقلین خاموش ویروس کرونا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناقلین خاموش ویروس کرونا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید