واکنش کرملین به پیشنهاد جمهوری خواهان آمریکا برای تشدید تحریم های ضدروسی

به گزارش اسلیم فا، سخنگوی کرملین پیشنهاد نمایندگان جمهوری خواه آمریکایی برای تشدید محدودیت ها علیه روسیه را از لحاظ حقوق بین الملل غیرقانونی دانسته و از انگیزه جدید این سیساتمداران برای چنین سخنانی، ابراز تأسف کرد.

واکنش کرملین به پیشنهاد جمهوری خواهان آمریکا برای تشدید تحریم های ضدروسی

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا به نقل از خبرگزاری اینترفکس، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه معتقد است که پیشنهاد برخی نمایندگان کنگره آمریکا برای اعمال تحریم های جدید و سختگیرانه علیه روسیه، اقدامی غیرقانونی و مغایر با حقوق بین الملل است.

پسکوف در این باره گفت: ما گزارشات مربوط به چنین اظهارات و پیشنهاداتی برای محدودیت های جدید و تشدید آن علیه روسیه را مشاهده کرده ایم . به طور کلی، ما این محدودیت های یکجانبه ای را از لحاظ حقوق بین الملل غیرقانونی می دانیم و مسلماً فقط می توانیم نسبت به انگیزه های جدیدی که برخی از سیاستمداران آمریکایی از این سخنان دارند، ابراز تاسف کنیم.

وی با اشاره به اینکه این شرایط به عادی سازی روابط دوجانبه کمکی نمی کند، اضافه کرد: کرملین انتظار دارد که این طرح ها و پیشنهاداتی تنها در سطح بیانیه باقی بمانند.

به گفته پسکوف، چنین اقداماتی تنها با اهداف سیاسی خاص در مبارزات انتخاباتی صورت می گیرد که سیاستمداران آمریکایی آن را ضروری می دانند.

لازم به یادآوری است که نمایندگان جمهوری خواه در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا روز گذشته با انتشار گزارشی 120 صفحه ای با عنوان تقویت آمریکا و مقابله با تهدیدات جهانی، راهکارهایی برای مقابله با مخالفان متهاجم علیه ایالات متحده که به عیده آنها روسیه، ایران و چین هستند، پیشنهاد داده اند. آنها خواستار اعمال سخت ترین تحریم ها علیه این سه کشور و همچنین اضافه کردن روسیه به فهرست کشورهای حامی تروریسم شده اند .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1129

به "واکنش کرملین به پیشنهاد جمهوری خواهان آمریکا برای تشدید تحریم های ضدروسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کرملین به پیشنهاد جمهوری خواهان آمریکا برای تشدید تحریم های ضدروسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید