ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟

به گزارش اسلیم فا، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت عقیده دارند که ویروس کرونا در دمای بالا از بین می رود.

ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟

به گزارش اسلیم فا به نقل از اسلیم فا، بسیاری از کارشناسان بهداشت به خصوص سازمان جهانی بهداشت عقیده دارند ویروس کرونا در دمای بالا از بین می رود؛ بنابراین توصیه می نمایند هنگام رسیدن به منزل لباس های خود را روی بخاری یا شوفاژ قرار دهید تا در صورت وجود ویروس از بین برود.

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، طی اطلاعیه ای اعلام نموده است ویروس کرونا سرمادوست بوده و در دماهای پایین بهتر زنده می ماند. بعضی از محققان ادعا می نمایند این ویروس اگر در دمای 30 تا 40 درجه سانتی گراد برای مدت زمان 2 تا 9 روز بسته به نوع سطح، باقی بماند از بین می رود. با این حال به دلیل جدید بودن این ویروس، یافته ها درباره آن هنوز قاطع و جامع نیست و نمی توان هر ادعایی را به سادگی پذیرفت. حال سؤالی که مطرح می گردد این است که آیا از وسایل گرمایشی، مانند سشوار، اتو و بخارشوی می توان برای ضدعفونی کردن وسایل خانه استفاده کرد؟

کرونا | چگونه خریدهایمان را ضدعفونی کنیم؟

به طور مستقیم و صریح در منابع به این موضوع پرداخته نشده است، اما بر اساس پاسخ هایی که سازمان جهانی بهداشت به بعضی سوالات داده، استفاده از خشک کن های برقی در سرویس های بهداشتی به تنهایی برای از بین بردن این ویروس کافی نیست؛ اما استفاده از آن ها پس از شستشوی مناسب دست ها مانعی ندارد. از سوی دیگر سازمان طب ملی انگلستان توصیه نموده برای ضدعفونی از محلول های الکلی استفاده گردد و هیچ روش ضدعفونی دیگری را علمی نمی داند. همچنین توصیه شده است که از گرم ترین درجه آب برای شستشوی لباس ها، ملحفه و پتو استفاده گردد.

با توجه به شواهد موجود، ادعایی بر موثر بودن وسایلی، چون سشوار، اتو و بخارشوی جهت ضدعفونی کردن وجود ندارد؛ لذا توصیه می گردد از روش های مطمئن تری، همچون استفاده از محلول های ضدعفونی مناسب و رعایت بهداشت فردی نظیر شستشوی مداوم دست ها و رعایت فاصله اجتماعی جهت پیشگیری از انتقال این بیماری بهره برد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 923

به "ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید