پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست

به گزارش اسلیم فا، ما هر روز دست هایمان را برای کارهای گوناگون از پیام متنی فرستادن گرفته تا آشپزی استفاده می کنیم، اما چگونه می توان قدرت دست ها را حفظ کرد.

پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست

آزارنده دست باشید، ممکن است بیشتر دچار این علائم شوید.

عصب مدیان یا میانی که از زیر تاندونی واقع در زیر مچ دست می گذرد، حس و حرکات را را امکان پذیر می کند. اگر این عصب تحت فشار قرار گیرد، اگر این زیر فشار قرار گیرد، دست شما در انجام کارکردهایش ناتوان می ماند.

ورزش های فراوانی وجود دارند که به تقویت دست و انگشتان آن یاری می کنند، دامنه حرکات دست را افزایش می دهند و به تسکین موقتی یا حتی درازمدت درد دست یاری می رسانند.

این پنج ورزش را برای تقویت دست و انگشتانتان انجام دهید:

  • توپ ضد استرس یا توپ تقویت مچ را در دست بگیرید

توپ های نرمی را که به توپ های ضد استرس یا توپ تقویت مچ معروف هستند در کف دست هایتان نگهدارید و با حداکثر قدرتی که می توانید بدون درد دریافت دست، آنها را فشار دهید. توپ را برای سه تا پنج ثانیه در این حالت نگهدارید و بعد آن را آزاد کنید. این تمرین را 10 ا 12 بار با هر دست تان تکرار کنید.

این ورزش را دو تا سه بار در هفته انجام دهید و فاصله میان هر بار تمرین این توپ ها باید حدود دو روز باشد.

این ورزش قدرت دست هایتان برای نگهداشتن اشیا بدون انداختنشان را افزایش می دهد و توانایی تان را برای انجام کارهایی مانند بازکردن درها افزایش می دهد.

  • دست هایتان را مشت کنید

هر دست تان را به طور جداگانه مشت کنید و انگشت شست تان روی سایر انگشتان بگذارید. برای یک دقیقه دست تان را در این حالت نگه دارید و بعد دست ةان را باز کنید و هم انگشتانتان را تا حداکثر میزانی که می توانید به حالت کشید درآورید. این تمرین را سه تا پنج بار با هر دست تان انجام دهید. این ورزش به افزایش دامنه حرکات انگشتان یاری می کند.

  • دست هایتان را پیش از ورزش گرم کنید

دست هایتان را پیش از انجام ورزش گرم کنید تا درد و ناراحتی شان تسکین پیدا کند تا بتوانید راحت تر حرکات دست را انجام دهید. برای انجام این کار برای 5 تا 10 دقیقه دست ها را در آب گرم بخیسانید یا درون یک حوله گرم شده بگذارید یا از بالشتک های حرارتی استفاده کنید.

برای اینکه حرارت به طور عمیق تر به دست هایتان نفوذ کند7 می تواند دست هایتان با کمی روغن چرب کنید، بعد دستکش لاستیکی به دست کنید و بعد دست هایتان را در آب گرم فرو برید. این روش به خصوص اگر به طور مداوم در دست هایتان احساس درد و سفتی دارید، به تسکین یافتن دست ها یاری می کند.

  • انگشتانتان را بلند کنید

کف دست چپ تان روی یک سطح هموار مثلا روی میز بگذارید. با شروع از انگشت شست، انگشتانتان را یک به یک به آرامی از روی میز بلند کنید. هر انگشت را برای یک تا دو ثانیه در این حالت نگه دارید و بعد دوباره روی میز بگذارید. همین کار را با انگشتان دست راست تان انجام دهید و این تمرین را هشت تا 10 بار با هر دست تان تکرار کنید.

این تمرین به افزایش دامنه حرکات دست و نیز انعطاف پذیری انگشتان یاری می کند.

  • مج دست هایتان را کشش بدهید

بسیاری از افراد به خصوص زنان حین انجام ورزش ها خصوص یوگا یا بلند کردن اشیای سنگین یا بچه ها دچار درد مچ دست می شوند. تمرین های کششی مچ دست می تواند به افزایش انعطاف پذیر مچ دست یاری کند و درد آن را کاهش دهید.

برای انجام این ورزش، بازوی راست تان را در جلوی تان در حالت کشیده نگه دارید به طوری که کف دست تان را رو به زمین باشد. مچ دست تان را خم کنید و نوک انگشتان دست تان را رو به سقف نگه دارید. با دست چپ تان انگشتان دست راست تان را بگیرید و مچ دست راست را به سمت خودتان به آرامی خم کنید تا زمانی که احساس کشش خفیف تا متوسطی در ساعدتان (که پشت دست قرار گرفته است) کنید. برای 15 تا 30 ثانیه در این شرایط بمانید و همین کار را با دست چپتان انجام دهید و این تمرین را دو تا چهار بار تکرار کنید.

توجه کنید که احساس بیحسی یا سوزن سوزن شدن در دست هایتان دارید یا احساس ضعف در دست هایتان با ورزش های تقویت کننده بهبود نمی یابد، باید به پزشک مراجعه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1227

به "پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید