کمک 20 میلیون دلاری واشنگتن به بغداد برای امنیت منطقه سبز

به گزارش اسلیم فا، سفارت آمریکا در بغداد مدعی اختصاص کمک 20 میلیون دلاری به دولت عراق برای تامین امنیت منطقه سبز شد.

کمک 20 میلیون دلاری واشنگتن به بغداد برای امنیت منطقه سبز

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفارت آمریکا در بغداد، امروز (شنبه - 23 ژانویه) طی بیانیه ای مدعی اختصاص 20 میلیون دلار برای دولت عراق با هدف تامین امنیت منطقه بین المللی و امنیتی سبز، شد.

بر اساس این بیانیه که نسخه ای از آن در پایگاه خبری ناس منتشر شد، این کمک مالی سفارت آمریکا شامل تامین مالی تیمی از مهندسان عمران برای انجام یک بررسی جامع و فراگیر در خصوص نقاط کنونی ورود به منطقه سبز و برنامه ریزی برای ایجاد دروازه های جدید است.

در این بیانیه آمده است: سرهنگ جان تایکرت مسئول ارشد امور دفاعی سفارت آمریکا در بغداد، امروز گزارش نهایی از تیم ارزیابی را به سرتیپ ستاد حامد مهدی الزهیری فرمانده واحد ویژه مسئول امنیت منطقه سبز تحویل داد. این اقدام دستاورد مهمی برای تاکید بر پروژه همکاری کنونی به منظور تقویت امنیت این منطقه و تامین امنیت مقر دولت عراق به شمار می آید.

منطقه سبز بغداد به وسعت 10 کیلومترمربع در محلهٔ کرخ در مرکز شهر بغداد، واقع است. مراکز دولتی و ادارات مهم دولتی این کشور، سفارتخانه های متعددی، چون آمریکا و انگلیس، دفاتر نهاد های بین المللی همچون سازمان ملل و اتحادیه اروپا در آنجا قرار دارند.

این منطقه امنیتی با دیوار های بتنی بلند (به طول نزدیک به سه متر) محصور شده است و خودرو های زرهی متعددی در آن مستقرند و در حال حاضر مسئولیت حفظ امنیت این منطقه در دست نیرو های عراقی است. اخیرا حملات راکتی مشکوکی به سفارت آمریکا واقع در این منطقه صورت می گیرد که هیچ گروهی مسئولیت آن را برعهده نمی گیرد و به اعتقاد گروه های مقاومت عراقی، گروه های مرتبط با آمریکا در پشت پرده این حملات راکتی به منطقه سبز قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1517

به "کمک 20 میلیون دلاری واشنگتن به بغداد برای امنیت منطقه سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک 20 میلیون دلاری واشنگتن به بغداد برای امنیت منطقه سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید