گروسی از افزایش میزان اورانیوم غنی شده ایران اطلاع داد

به گزارش اسلیم فا، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه در بیانیه ای ادعا کرد که مقدار اورانیوم غنی شده ایران به 12 برابر محدودیت اعلام شده در برجام رسیده است.

گروسی از افزایش میزان اورانیوم غنی شده ایران اطلاع داد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه در بیانیه ای ادعا کرد که مقدار اورانیوم غنی شده ایران به 12 برابر محدودیت اعلام شده در برجام رسیده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این بیانیه افزود که تهران به افزایش اورانیوم کم غنی شده خود فراتر از محدودیت های برجامی (202.8 کیلوگرم) ادامه می دهد.

آژانس در بیانیه محرمانه فصلی خود که نسخه ای از آن به دست خبرگزاری آسوشیتدپرس رسیده است، مدعی شد که میزان ذخائر اورانیوم کم غنی شده ایران به 2,442.9 کیلوگرم در مقایسه با 2,105.4 کیلوگرمِ گزارش فصلی قبلی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ماه آگوست افزایش یافته است.

در گزارش مذکور همچنین ادعا شده که آژانس به اعضای شورای حکام اعلام نموده است که ایران غنی سازی اورانیوم را تا 4.5 درصد افزایش داده که در مقایسه با 3.67 درصد معین شده در توافق هسته ای برجام، میزان بالاتری به شمار می آید.

لازم به ذکر است، مطابق با روال کار آژانس، گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی 10 روز تا یک هفته پیش از برگزاری نشست فصلی شورای حکام آماده و برای مطالعه در اختیار کشورهای عضو آژانس قرار می گیرد.

این در حالیست که نشست آینده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در نوزدهم و بیستم نوامبر (پنجشنبه و آدینه آینده) به مدت 2 روز در مقر این نهاد در شهر وین برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1378

به "گروسی از افزایش میزان اورانیوم غنی شده ایران اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی از افزایش میزان اورانیوم غنی شده ایران اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید