5 علامتی که نشان دهنده سلامت انسان است

به گزارش اسلیم فا، در این مطلب بعضی از علائمی که نشان دهنده سلامت شما هستند را جمع آوری نموده ایم.

5 علامتی که نشان دهنده سلامت انسان است

به گزارش خبرنگار یکسری آزمایش ها و تست هایی وجود دارند که به یاری آن ها می توانید متوجه بعضی بیماری ها شوید، البته این آزمایش ها نمی توانند جایگزین نظر پزشک شوند و اگر علائمی دارید که نگران نماینده هستند، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

ابتدا ساکت و آرام بنشینید، سپس با انگشت اشاره و انگشت میانی ضربه های نبض گردنتان را به مدت 60 ثانیه چک کنید. ضربان نبض یا کمتر در هر دقیقه، نشان می دهد که قلب شما در عالی ترین شکل و عملکرد خود است. 60 الی 80 ضربان قلب در هر دقیقه، نشان می دهد که قلبتان از نظر عملکردی در شرایط متوسط واقع شده است. بیش از 80 ضربان نبض در هر دقیقه، نشان می دهد که قلبتان به سختی کار می نماید و ممکن است که لازم باشد با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

با انگشتان اشاره شکل لوزی بسازید و ناخن های خود را در مقابل یکدیگر قرار دهید. این بدان معنی است که قلب و عروق شما کاملا سالم هستند. اگر بین ناخن های شما هیچ فضایی وجود نداشته باشد، ممکن است نشانه لخته شدن خون باشد. اگرناخن های انگشتان دست ضخیم تر شوند به این معناست که خون اکسیژن کافی ندارد. کمبود اکسیژن به دلایل مختلفی مانند بیماری های قلبی عروقی، مسائل ریه و دستگاه گوارش ایجاد می گردد.

برای انجام دادن تست دیابت احتیاج به یاری افراد دارید. از دوست یا خانواده خود بخواهید یک مدادی که در انتهای آن دارای پاک کن بوده، بردارد. این مداد پاک کن دار را باید در قسمت های مختلف پایتان حرکت دهد بدون آن که شما متوجه شوید. اگر حس نکنید که کدام قسمت از مداد با پای شما برخورد نموده، به این معنی است که انتهای عصبی روی پا ها به درستی کار نمی نمایند. کم شدن حس در قسمت های مختلف بدن افراد می تواند یک شاخصه دیابت باشد.

هنگام ایستادن در مقابل آینه، پلک خود را به سمت پایین بکشید. اگر رنگ صورتی داشته باشد یعنی اوضاع خوب است، اما عکس آن نشان دهنده کم خونی است. اگر کم خونی دارید، ممکن است رنگ آن صورتی کمرنگ یا حتی زرد باشد. کم خونی ناشی از کمبود هموگلوبین است و نشان می دهد که عضلات و بافت های بدن اکسیژن کافی دریافت نمی نمایند و نمی توانند 100 ٪ کار نمایند. اگر متوجه شدید که رنگ پریدگی دارید، سریع خسته می شوید یا به شدت نفس می کشید، باید به پزشک مراجعه کنید.

برای این آزمون به یک تایمر احتیاج دارید. پای خود را بلند کنید تا مفصل ران به طور موازی با کف باشد و تایمر را آغاز کنید. اگر می توانید به مدت 20 دقیقه یا بیشتر در این حالت بایستید، بدان معنی است که احتمال کمتری وجود دارد که دچار سکته مغزی یا ابتلا به زوال عقل شوید. اما اگر در حفظ تعادل در یک پا مشکل دارید، ممکن است مسائل عروقی مغزی داشته باشید.

برای انجام این تست، شما باید در یک اتاق آرام باشید. دست خود را نزدیک گوش خود قرار دهید و انگشتان خود را به هم بمالید. صدایی را می شنوید سپس دست خود را تا حد امکان از گوش خود دور کنید و انگشتان خود را دوباره به هم بمالید. اگر دوباره صدایی را بشنوید نشان دهنده این است که شنوای شما عالی است. نباید فراموش کنید که همین کار را با گوش دیگر هم انجام دهید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 807

به "5 علامتی که نشان دهنده سلامت انسان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 علامتی که نشان دهنده سلامت انسان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید