به دنبال تشکیل شورای امنیت اروپایی هستیم

به گزارش اسلیم فا، وزیر امور خارجه آلمان ضمن هشدار درخصوص عواقب تخریب وجهه پیمان آتلانتیک شمالی گفت، به دنبال تشکیل شورای امنیت اروپایی هستیم.

به دنبال تشکیل شورای امنیت اروپایی هستیم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل اسلیم فا، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان روز یکشنبه درخصوص تخریب اتحاد امنیتی در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ماس در نشریه اشپیگل نوشت: تخریب ناتو کاری اشتباه است. بدون آمریکا، نه آلمان و نه اروپا قادر به محافظت مؤثر از خودشان نخواهند بود.

امانوئل ماکرون روز پنجشنبه در مصاحبه ای گفته بود: ناتو دچار مرگ مغزی شده است.

با این حال ماس از سخنان ماکرون درخصوص تقویت توان دفاعی اروپا حمایت کرد و گفت: به همین دلیل است که در کنار فرانسه به سختی کوشش می کنیم تا اروپایی ایجاد کنیم که [کشور های آن]از نظر سیاست های امنیتی به هم نزدیک تر باشند.

ماس درخصوص مقابل هم قرار دادن ناتو و اتحادیه اروپا گفت: بله ما یک اروپای مستقل و قدرتمند می خواهیم، اما به عنوان بخشی از یک ناتوی قدرتمند به آن احتیاج داریم و [اتحادیه اروپا]جایگزین ناتو نیست.

ماس پیشنهاد کرد یک شورای امنیت اروپایی تشکیل گردد که بریتانیا نیز علی رغم اجرای برگزیت در آن عضو باشد. او گفت: آلمان در نیمه دوم سال 2020 که ریاست اتحادیه اروپا را برعهده دارد، چارچوب شورای امنیت اروپایی را ارائه خواهد نمود.

آنگرت کرامپ کارنباوئر وزیر دفاع آلمان نیز روز پنجشنبه پیشنهاد نموده بود، پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، همکاری امنیتی این کشور با قدرت های اروپایی که پیش تر درخصوص رسیدگی به مسائل ایران نیز وجود داشت، همچنان ادامه پیدا کند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز (یکشنبه) خواهان توسعه سیستم های تسلیحاتی جدید نظیر هواپیما ها و تانک های نظامی در اروپا شد.

روز گذشته (آدینه) نیز اورسولا فون در لاین رئیس آینده کمیسیون اروپا نیز گفت: قدرت نرم به تن هایی کافی نیست اتحادیه اروپا باید زبان قدرت را یاد بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 574

به "به دنبال تشکیل شورای امنیت اروپایی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دنبال تشکیل شورای امنیت اروپایی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید