ترامپ، اوباما را به ارتکاب خیانت متهم کرد

به گزارش اسلیم فا، رئیس جمهوری آمریکا بدون ارائه هیچ سند و مدرکی گفت، باراک اوباما در رابطه با تحقیقاتی مرتبط به تماس های کمپین 2016 ترامپ با روسیه، مرتکب خیانت شده است.

ترامپ، اوباما را به ارتکاب خیانت متهم کرد

به گزارش اسلیم فا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با سی بی ان نیوز گفت: خیانت. خیانت. این خیانت است. او به جرم خاصی اشاره نمی کرد اما مرتبا تکرار می کرد که دولت پیشین آمریکا از کمپین او در راستا تحقیقات روسیه جاسوسی کرد.

ترامپ به دیوید برودی، خبرنگار سی بی ان نیوز گفت: آن ها از کمپین من جاسوسی نموده اند. معلوم شد من درست می گفتم. بگذارید ببینیم اکنون چه اتفاقی برای آن ها رخ می دهد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت منتظر است نتایج تحقیقات فعلی جان دورهان، دادستان آمریکایی درباره ریشه های تحقیقات روسیه را ببیند و این دادستان ایالت کنتیکت را فوق العاده محترم توصیف کرد و ویلیام بار، دادستان کل آمریکا را ستود.

ترامپ گفت: می خواهم از این مسائل دور بمانم چون در غیر اینصورت، این فرایند سیاسی به نظر می رسد. اجازه دهید ببینیم آن ها به چه چیز دست پیدا می نمایند.

دونالد ترامپ و متحدانش از مدت ها پیش این اتهام را مطرح نموده اند که عوامل اف بی آی با انگیزه های سیاسی کمپین سال 2016 او را هدف دریافتد و این بخشی از تحقیقات درباره مداخله روسیه بود که در نهایت پفراینده آن از رابرت مولر، رئیس شورای ویژه وقت گرفته شد. این تحقیقات دو سال اول ریاست جمهوری ترامپ را تحت تاثیر قرار داد و او معمولا از آن با عنوان شکار موهومات یاد می کرد.

با این حال، گزارش سال گذشته یک بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا به این نتیجه رسید که اف بی آی در تصمیماتش برای شروع تحقیقات درباره دستیاران کمپین ترامپ و تحقیقات مشابه آن با جانبداری عمل ننموده است.

الی هونیگ، تحلیلگر حقوقی و دادستان فدرال سابق در نیویورک، ادعای ترامپ درباره باراک اوباما را کوچک و مضحک توصیف کرد. او به پایگاه هیل گفت: اول اینکه، تمام شنودها با تایید دادگاه انجام شد. دوم اینکه، هیچ مدرکی دال بر هرگونه ارتباط اوباما با آن شنودهای قانونی وجود ندارد. و سوم اینکه، اگر لازم باشد که نگاه فنی داشته باشیم و در اینجا نیازی نیست اینطور باشد چون دلیلی وجود ندارد، اتهام خیانت تنها در زمانی که یک جنگ اعلام شده باشد، اطلاق می گردد.

دونالد ترامپ برای مرتبط کردن اوباما با آنچه کوشش شنیع مقام های دولت قبل برای هدف دریافت کمپین او توصیف می نماید، کوشش دارد. با این حال او هیچ مدرک مشخصی درباره این خطای کیفری ارائه ننموده است. ترامپ تا پیش از روز دوشنبه، از بیان نام جرم خاصی که باور داشت باراک اوباما مرتکب شده است، خودداری می کرد.

حملات او به اوباما بعد از آن افزایش یافت که این رئیس جمهوری پیشین آمریکا در تماس تلفنی مرتبط با تصمیم وزارت دادگستری برای لغو اتهامات علیه مایکل فلن، مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ درباره به خطر افتادن قانون هشدار داده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 مرداد 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1144

به "ترامپ، اوباما را به ارتکاب خیانت متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ، اوباما را به ارتکاب خیانت متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید