تهدید 20 برابری کرونا برای واکسن نزده ها

به گزارش اسلیم فا، تهران (پانا) - طبق داده های منتشر شده در ایالات متحده افرادی که در برابر کروناویروس واکسینه نشده اند 20 برابر بیش از دریافت کنندگان دُز یادآور در معرض خطر مرگ ناشی از کووید-19 قرار دارند.

تهدید 20 برابری کرونا برای واکسن نزده ها

به گزارش ایسنا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده اظهار داشت: افرادی که واکسینه نشده اند در مقایسه با افرادی که به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده اند و در عین حال دُز یادآور را نیز تزریق نموده اند 10 برابر بیشتر محتمل است که تست کرونای ایشان مثبت باشد. این گروه بعلاوه 20 برابر بیشتر محتمل است بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست بدهند.

آمارهای این مرکز بعلاوه نشان می دهد: در عین حال این تفاوت در خطر ابتلا و مرگ، بین واکسینه نشده ها و دریافت کنندگان دُز یادآور، باز هم بیشتر از اختلاف بین افراد واکسینه نشده و افرادی است که کامل واکسینه شده اما هنوز دز یادآور را نزده اند.

بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده، خطر ابتلا به کووید-19 در افراد واکسینه نشده پنج برابر و خطر مرگ ناشی از کووید-19، 14 برابر بیشتر از افرادی است که کامل واکسینه شده اند (واکسیناسیون کامل به معنای تزریق دو دز واکسن و بدون تزریق دز یادآور است).

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 2019

به "تهدید 20 برابری کرونا برای واکسن نزده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید 20 برابری کرونا برای واکسن نزده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید