شناسایی یک مورد مشکوک به کرونا در اصفهان

به گزارش اسلیم فا، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شناسایی و بستری کردن یک مورد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان فارابی این شهر خبر داد.

شناسایی یک مورد مشکوک به کرونا در اصفهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، آرش نجیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شناسایی و بستری کردن یک مورد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان فارابی این شهر خبر داد. این فرد که شب گذشته با علائم تب و سرفه که بین این بیماری و بیماری های هم خانواده آن مشترک است، در بیمارستان فارابی بستری شد.

وی اظهار کرد: از آنجا که بیمار مذکور کارمند فرودگاه و با گردشگران چینی در تماس بوده، برای رعایت احتیاط به عنوان مورد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا تحت مراقبت قرار گرفته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بیمارستان های فارابی و امین اصفهان به پذیرش مبتلایان احتمالی به بیماری کرونا در اصفهان می پردازند اضافه نمود: بر این اساس نمونه گیری از این فرد اجرا شده و برای تشخیص به آزمایشگاه ویروس شناسی تهران ارسال شده است.

وی با بیان اینکه علائم بیماری کرونای جدید با خیلی از بیماری های دیگر حاد تنفسی مشترک است و نمی توان هر بیماری را که دچار علائم تب و سرفه و عطسه است به عنوان مشکوک به بیماری کرونای جدید تشخیص داد، اضافه نمود: موارد مشکوک تنها پس از تأیید علائم بالینی و نیز سابقه تماس فرد قابل بررسی است، ضمن آنکه تشخیص قطعی تنها پس از تأیید آزمایشگاه ویروس شناسی امکان پذیر است.

نجیمی یادآور شد: شرایط سلامت و بهداشتی گردشگران خارجی به ویژه چینی ها در فرودگاه محل ورود که بیشتر از امام خمینی(ره) است، مورد بررسی قرار می گیرد و پس از ورود به کشور، محل حرکت و همچنین سیر حرکت آنها توسط همکاران مراکز بهداشت رصد و پیگیری می شود.

وی ادامه داد: با هتل های محل اقامت و همچنین راهنماهای گردشگران تورهای خارجی در تماس هستیم که در صورت مشاهده علائم ابتلا به ویروس کرونا در گردشگران به مرکز بهداشت اطلاع دهند.

نجیمی با تاکید بر اینکه خوشبختانه تا به امروز هیچ موردی از ابتلا به کرونا در گردشگران در اصفهان تایید نشده است، گفت: با وجود پیگیری های اجرا شده نمی توان از احتمال ورود این بیماری به کشور و استان اصفهان غفلت کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 853

به "شناسایی یک مورد مشکوک به کرونا در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی یک مورد مشکوک به کرونا در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید