کرونا حریف میلیاردرها نشد

به گزارش اسلیم فا، خبرنگاران : تحقیق جدید مؤسسه مطالعات سیاست گذاری آمریکا (آی پی اس) نشان داد که از آغاز پاندمی ثروت 12 ثروتمند برتر آمریکا 40 درصد یا 283 میلیارد دلار افزایش یافته و به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

کرونا حریف میلیاردرها نشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، تحقیق جدید مؤسسه مطالعات سیاست گذاری آمریکا (آی پی اس) نشان داد که از آغاز پاندمی کرونا، ثروت 12 ثروتمند برتر آمریکا 40 درصد یا 283 میلیارد دلار افزایش یافته و به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

براساس گزارش راشاتودی، این اولین بار در تاریخ آمریکا است که ثروت 12 ثروتمند برتر این کشور از 1 تریلیون دلار فراتر می رود.

در فهرست 12 نفره آی پی اس که نام آن را الیگارشیک دوزن گذاشته است، اسم جف بزوس (با ثروت 189.4 میلیارد دلار)، بیل گیتس (با ثروت 114 میلیارد دلار)، ممارک زاکربرگ (با ثروت 95.5 میلیارد دلار)، وارن بافت (با ثروت 80 میلیارد دلار)، ایلان ماسک (با ثروت 73 میلیارد دلار)، استیو بالمر (با ثروت 71 میلیارد دلار) لری الیسون (با ثروت 70.9 میلیارد دلار)، لری پیج (با ثروت 67.4 میلیارد دلار)، سرگی برین (با ثروت 65.6 میلیارد دلار)، آلیس والتون (با ثروت 62.5 میلیارد دلار)، جیم والتون (با ثروت 62.3 میلیارد دلار) و راب والتون (با ثروت 62 میلیارد دلار)، ثبت شده است.

در این گزارش آمده است: این یک اتفاق ناراحت کننده در تاریخ آمریکا در ارتباط با تمرکز ثروت و قدرت است؛ به این معنا که به سادگی می توان دید که قدرت سیاسی و ثروت این 12 نفر بیش از حد زیاد است.

بر اساس تحلیل راشاتودی، از نقطه نظر یک اجتماع دموکراتیک مستقل، این ها 12 مستبد یا 12 خان هستند؛ این در حالی است که ثروت این دوازده نفر در کل از جی دی پی بلژیک و اتریش روی هم، بالاتر است؛ درست در حالی که میلیون ها نفر از آمریکایی ها در حال حاضر بیکار هستند و با یارانه های ماهانه دولت زندگی خود را از ماهی به ماه بعد می رسانند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: slimfa.ir شناسه مطلب: 1254

به "کرونا حریف میلیاردرها نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا حریف میلیاردرها نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید